Tisztelgés az Aradi Vértanúk előtt

Október 6. nemzeti gyásznap, az Aradi Vértanúk emléknapja.

Battonya Város Önkormányzata és a Városi Művelődési Központ és Könyvtár közös szervezésében emlékeztünk meg az 1848/49-es forradalom és szabadságharc mártírjairól a Művelődési Központban, ahol emlékező beszédet mondott Marjai János polgármester.

Ezután részt vettünk a Szentháromság Plébániatemplomban rendezett “13 orgonamű a 13 Aradi Vértanú emlékére” című orgonahangversenyen. Közreműködött Megyesi Éva orgonaművész (Norvégia), Pawel Cabala orgonaművész (Norvégia) és Corina Ardelean aradi fuvolaművész. A nagyszerű koncert után a megemlékezés fáklyás felvonulással folytatódott, majd a város vezetői, az intézmények és civil szervezetek képviselői elhelyezték koszorúikat a ’48-as emléktáblák előtt.