1956 m történelmi séta

Battonya Város Önkormányzata és a Városi Művelődési Központ és Könyvtár szervezésében „A Magyar Szabadság Éve” alkalmából megrendezett programsorozat keretében 2016. október 22-én
1956 m-es történelmi sétára invitáltuk a város lakóit az ’56-os események battonyai helyszínein.Leróttuk tiszteletünket a következő érintett helyeken: gimnázium, művelődési központ, városháza, járási börtön, határőr laktanya (mai rendőrség), vasútállomás, a vasutas laktanya és a régi rendőrség épülete. A helyszínen megbeszéltük az ott történt eseményeket. Ehhez kapcsolódva, történelmi feladványt állítottunk össze, amit végigjárva az akkori történések helyszíneit, az ott hallott információk alapján kitölthettek a résztvevők. A séta útvonalát a Google térképen is megtekinthetik:

A program is a és a kiállítás is a KKETTKK-56P-04-0552. sz. pályázatazonosító szám alatt – „A programot az 1956-os forradalom és szabadságharc 60. évfordulójára létrehozott Emlékbizottság támogatja”