Földikutya-kaland

A mai napon nem mindennapi élményben volt részünk.
Csathó András István, a Helyi Értéktár Bizottság tagjának információja alapján megtudtuk, hogy két genetikai vizsgálatra befogott földikutyát helyeznek vissza a saját élőhelyére. Az egyiket a tompapusztai löszpuszta gyepen, a másikat a basarágai gyepen, az aradi út mentén.

A földikutya fokozottan védett állat, eszmei értéke 1.000.000,- Ft példányonként. 2018-ban a kihalás szélére került földikutyát választották az év emlősének.

Örömmel vettünk részt az érdekes kalandban, kísérőink voltak a Magdu Lucian Román Általános iskola diákjai és pedagógusai. A földikutyákat budapesti szakemberek és a Körös-Maros Nemzeti Park munkatársai helyezték ki.

A földikutya a Battonyai Értéktár részét képezi, amelynek anyagát az érdeklődők is megismerhetik június 21-én, a Molnár-C. Pál Emlékházban megrendezett Múzeumok Éjszakája programján.