Irodalmi est – Petőfi Sándor

Az Országgyűlés 2020 decemberében a 2023-as évet Petőfi Sándor-emlékévvé nyilvánította a költő születésének kétszázadik évfordulója alkalmából. A Battonyai Városi Könyvtár és a Művelődési ház egész évben előadásokkal, versenyekkel és rendezvényekkel készül minden korosztály számára.

Március 14-én késő délután egy irodalmi esten vehettek részt az érdeklődő látogatók, ahol Gulyás Imréné pedagógus mutatta be Petőfi Sándor életét és munkásságát. A költő születésétől az eltűnéséig számos ismert és kevésbé ismert adat, érdekesség hangzott el, köztük a Szendrey Júliával való házassága, és fiának, Zoltánnak tragikusan rövid élete. Az előadás közben több versrészlet is elhangzott, majd elénekeltük közösen a költő „Befordultam a konyhára” és a „Távolból” című versét.

A program zárásaként meghallgattuk Koncz Zsuzsa és Sass Sylvia közös előadásában a megzenésített Szabadság, szerelem című verset. A résztvevők tombolahúzáson vettek részt, ahol értékes könyveket nyertek.