A Nagy Könyves Beavatás utolsó órái

Nagy izgalommal indult szombat reggel Battonyáról a Bátrak és a Battonyai Könyvmolyok csapata a Nagy Könyves Beavatás eredményhirdetésére. Nem mentünk hiába, mert a mi lányaink kiváló teljesítményt nyújtottak, nagyon büszkék vagyunk rájuk. A 96 csapat közül 18 és 22. helyen végeztek a nagyon szoros versenyben. A játék nagyon izgalmas volt és a lányok szerint nagyon nagy élményt jelentett számukra, számunkra pedig nagy öröm volt, hogy kitartottak a játékban és bebizonyították, hogy olvasni jó és örömforrás! Gratulálunk a Battonyai Könyvmolyok csapatának: Molnár Beáta Hajnalka-nak, Borka Elizabet-nek, Raffai Dorka-nak. Valamint a Bátrak csapatának: Szűcs Gizella-nak, Szatmári Erzsébet-nek, Szalay Vanessza-nak, Sztankovánszki Brigi-nek.
Nagyon szépen köszönjük a Battonya Város Önkormányzatának, hogy biztosította számunkra az utazást.

Íme a játék leírása:

A játék

Ismered Veronica Roth A beavatott című trilógiáját? Esetleg láttad a könyvből készült mozifilmet is?
Ha tehetnéd, Te melyik csoportot választanád a Választási Ünnepség során?
A Nagy Könyves Beavatás című kreatív olvasásnépszerűsítő játékban 96 csoport versenyez egymással 5 hónapon át, melynek során könyvajánlókat – Beavató lapokat és kreatív feladatokat készítenek és úgynevezett Beavatott klubokban – könyvtári programokon vesznek részt.

Közeleg az eredményhirdetés

A Nagy Könyves Beavatás eredményhirdetésének az Országos Széchényi Könyvtár ad otthont 2017. március 25-én 11.00 órától!
A záró eseményen minden kiderül:
– két különdíj kerül kiosztásra: “Legkreatívabb feladat” és “Legjobb könyvajánló”
– megtudhatjuk ki lesz a győztese az olvasásnépszerűsítő játéknak
Vendégeink között köszönthetjük A Nagy Könyves Beavatás két zsűritagját, Mészöly Ágnes és Lázár Ildikó írónőket!
A programot 13.00 órától Petruska András koncertje zárja majd!

Kreatív feladatok

1. forduló kreatív feladata: Montázs