Reneszánsz tábor a könyvtárban, 1. nap

A nyári szünet utolsó hetét kihasználva reneszánsz táborba invitáltuk az Egészségügyi és Szociális Ellátó Szervezet táborozó diákjait. Visszautazva az időben, Mátyás király udvarába kalauzoltuk vendégeinket. Az első napon a kor jelentősebb eseményeit, kiemelkedő alakjait, a jellemző stílusirányzatokat felölelő feladatlapot töltöttek ki a résztvevők a megadott segédletekből (lexikon, nyomtatott segédanyag).

Ehhez az anyaghoz képeket is mellékeltünk, amelyeket a gyerekek kivágtak és a színes háttérrel kiemelt időszalagra feltűztek., feltüntetve a magyar történelem egyik nagy mérföldkövét, az államalapítást is, majd részletesebben a Mátyás korabeli jellemzőket és így jutottunk el a jelenbe. A feladatlap megoldásával sok ismeretanyaggal gyarapodtak, pl.: mi a reneszánsz és a humanizmus, mikor választották Mátyást királlyá, mi volt híres könyvtárának elnevezése, mikor nyílt az első magyarországi könyvnyomda, honnan hozatta udvarába a király a zenészeket, stb.. A délelőtt zárása természetesen egy Mátyás királyról szóló mese volt.