Október 6. ünnepség

Battonya Város Önkormányzata és a Városi Művelődési Központ és Könyvtár közös szervezésében emlékeztünk meg az 1848/49-es forradalom és szabadságharc mártírjairól a Művelődési Központban. A “Magyar volt mind, szíve szerint, bármi volt a nevük! Értünk haltak!” c. ünnepi műsorban a Magdu Lucian Román Általános Iskola és Óvoda, a Mikes Kelemen Katolikus Gimnázium és Szakgimnázium, Általános Iskola és Óvoda, valamint a Két Tanítási Nyelvű Szerb Általános Iskola és Óvoda diákjaival és a Viharsarok citerazenekar tagjaival kiegészülve közreműködött a Városi Művelődési Központ és Könyvtár színjátszó csoportja.

A megemlékezés fáklyás felvonulással folytatódott, majd a város vezetői, testvérvárosunk, Pécska és az intézmények, valamint a civil szervezetek képviselői elhelyezték koszorúikat a ’48-as emléktáblák előtt.

Köszönjük Fábián Ferencnek a műsor Facebookon való élő közvetítésének lehetőségét.