Április 16. A Holokauszt magyarországi áldozatainak emléknapja

2001 óta minden évben április 16-án tartják a holokauszt magyarországi áldozatainak emléknapját, arra emlékezve, hogy 1944-ben ezen a napon kezdődött a hazai zsidóság gettóba zárása.
2014-ben a Holokauszt emlékév keretein belül a battonyai zsidóságra emlékezve a Városi Művelődési Központ és Könyvtár kiadásában megjelent egy emlékkönyv, amely részben emlékezés, részben emlékeztető. „Emlékezünk azokra a zsidó honfitársainkra, akik méltatlan sorsra jutottak: gettóba, gázkamrákba kerültek, vagy ha vissza is jöttek a borzalmakból, nem tértek vissza Battonyára. (…) A kötettel arra szeretnénk emlékeztetni, hogy több ilyen megkülönböztetés, ilyen drasztikus, emberhez méltatlan esemény ne történjen meg.”