Nyitott templomok éjszakája

Az Ars Sacra művészeti hét záróeseményeként és a budapesti Eucharisztikus Kongresszus tiszteletére a battonyai Szentháromság Plébánia és a Művelődési Ház közös szervezésében vasárnap délután egy nagyszerű program valósult meg Battonyán a Szentháromság Plébániatemplomban, ahol izgalmas feladatok, különleges látnivalók várták a kultúra és az értékek iránt érdeklődőket.
Kicsik és nagyok, családok és barátok érkeztek a rendezvényre, hogy részt vegyenek a csodálatos panorámát ígérő toronytúrán, megtekintsék a ritkán látott műkincseket, bepillantsanak az orgona szerkezetébe, játszanak a kincskereső játékban, megkóstolják a misebort, a levendulaszörpöt és az ostyát; vagy csak egyszerűen megnézzék a templom értékeit és rejtett zugait. A látogatók várokozáson felüli nagy száma azt bizonyítja, hogy szükség van az ilyen jellegű kulturális rendezvényekre is településünkön.
Köszönjük, az ötletet és a közös munkát Bajnai István kanonok úrnak és köszönjük a megvalósításban való részvételt mindenkinek!