Szavalóverseny a Magyar Költészet Napja alkalmából

„A költészet a lélek ünnepe. A szabadság végtelenje. Csoda és titok.”

Simai Mihály idézetével hirdette meg a Battonyai Közművelődési Nonprofit Kft. a Magyar Költészet Napja tiszteletére rendezett városi szavalóversenyt, amelyen településünk mindhárom oktatási intézménye képviseltette magát.

Balázsné Szabó Erzsébet intézményvezető köszöntőjét követően a nap folyamán 46 diák előadását hallgatta meg és értékelte a háromtagú zsűri: Dr. Bálint-Rimayné Roczkó Zsuzsanna, színésznő, Lénárt Anna, helyi író, költő, Dr. Palkó Lajosné, a Battonyai Városi Könyvtár nyugalmazott igazgatója, a zsűri elnöke.

Az alsó tagozatosok eredményei két korcsoportban:
1-2. osztály:
1. helyezett: Borombós Réka, 2. helyezést ért el: Vajda Viola, 3. helyezett: Dohányos Réka, különdíjat kapott Gaál Balázs.

3-4. osztály:
1. helyezett: Trajer Anna, 2. helyezést ért el: Roczkó Zora, 3. helyezett: Bóka Bende, különdíjat kapott Zsóri Zille.

A felső tagozatosok eredményei két korcsoportban:
5-6. osztály:
1. helyezett: Lénárdt Abigél, 2. helyzést ért el: Sztán Attila, 3. helyezett: Csomor Cosmina.

7-8. osztály:
1. helyezett: Biró Vivien, 2. helyezést ért el: Papp Ibolya Rozália, 3. helyezett: Varga Sára, különdíjat kapott Nyári Bianka, Podina Maja és Zsóri Zétény.

A szavalóversenyt követően a résztvevők lerótták tiszteletüket a könyvtár előtt lévő József Attila szobornál.

Ezúton szeretnénk köszönetet mondani Jaczkó Zoltán, aranykoszorús kőfaragó mesternek és feleségének, akik erre az alkalomra felújították a költő szobrát.