Rendhagyó babaolvasó foglalkozás a Gyerekházban

Épületünk zárva tartása miatt, az Országos Könyvtári Napok 3. napján a Biztos Kezdet Gyerekházba látogattak el könyvtárunk munkatársai.

Ölbeli játékokkal kezdtük a foglalkozást, amelyek mozgással kísért rövid mondókák, lovagoltatók, hintáztatók, sétáltatók, kéz-kar-lábjátékok, ami a babáknak nagyon tetszett. Ezután a könyvtárból „házhoz vitt”, kisgyermekeknek szóló könyvekkel ismerkedtek a jelenlévők, nagy sikere volt a „zenélő” és állatokat bemutató könyveknek, amelyeket örömmel és érdeklődéssel forgattak kis kezeikben a gyerekek.

A foglalkozás zárásaként „A soknevű macska” című mesét meséltük el a kicsiknek papírszínház keretében. Köszönjük a Biztos Kezdet Gyerekház munkatársainak, hogy megvalósulhatott a kihelyezett babaolvasó foglalkozás és bízunk benne, hogy eseményünk elérte a célját, vagyis népszerűsítette könyvtárunkat és ráirányította az anyukák figyelmét a mesék fontosságára.