„Ezerszer is igen” Évfordulók napja

2023. 02. 18-án, szombaton megrendezésre került az „Ezerszer is igen” Évfordulók Napja eseményünk a Házasság Hete alkalmából. A rendezvényt – hagyományteremtő szándékkal – tavaly valósítottuk meg először településünkön. Eseményünkre azokat a Battonyán házasságot kötött, jubiláló házaspárokat hívtuk meg, akik 2️5, 5️0, vagy 6️0 éve kötöttek házasságot településünkön. A meghívásunkat 7 pár fogadta el. A meghitt ünnepség a házasságkötő teremben zajlott, ahol Balázsné Szabó Erzsébet intézményvezető és Boros Csaba polgármester köszöntötték a megjelenteket. Balázsné Szabó Erzsébet kiemelte, hogy a jubiláló házaspárok és az együtt eltöltött éveik a példa mindannyiunk előtt, hiszen a házasság örökkévaló értékeit kell, hogy hangsúlyozzák valamennyiünknek. „Szeretetbe kapaszkodva! Ez a Házasság Hete rendezvénysorozat idei mottója… úgy gondolom minden jelenlévő házaspár az eltelt 25, vagy 50 évben egymás szeretetébe kapaszkodva élte át a mindennapokat, amelyek hol boldog pillanatokat, hol pedig nehézségeket adtak.” Lénárt Anna anyakönyvvezető előtt a párok megerősítették sok évvel korábbi fogadalmukat, majd átvették Boros Csaba polgármestertől és Balázsné Szabó Erzsébet intézményvezető asszonytól a díszoklevelet és az ajándékcsomagot. Polgármester úr kérdésére minden pártól megtudhattuk, hogy mi a hosszú házasság titka: szeretet, tolerancia és az őszinte, nyílt kommunikáció. Meglepetésként pezsgős koccintás és ünnepi torta is járt a jelenlévőknek. Az ünnepségen jelenlévő jubiláló házaspárok: 5️0 éve férj és feleség Medve Pál és Oláh Mária, Takács Dezső és Tornyai Erzsébet, Jáksó Béla és Karsai Viktória, Borombós Péter és Szoldán Ilona. 25 éve kötött házasságot Sulyok József és Báló Zsuzsanna, Raffai Tamás és Medve Andrea, Gruncsity Iván és Gazsi Katalin.

Köszönjük a házaspároknak, hogy elfogadták meghívásunkat és ezúton is kívánunk jó egészséget és még sok, szeretetben, boldogságban eltöltött évet!