Legyen élmény a tanulás!

2023-ban már 23. éve annak, hogy márciusban a könyvtárak megszervezik az Internet Fiesta programjait. A program keretében vendégeink voltak a könyvtárban a Mikes Kelemen Katolikus Gimnázium és Szakgimnázium, Általános Iskola és Óvoda; a Magdu Lucian Román Általános Iskola és Óvoda, valamint a Battonyai Két Tanítási Nyelvű Szerb Általános Iskola és Óvoda alsó tagozatos kis diákjai.

A foglalkozásokon a gyerekek megismerkedtek az AR Book, más néven kiterjesztett valóság könyvekkel, melyek kézzel fogható könyvek, és mobiltelefon, vagy tablet segítségével applikáción lejátszható multimédiás tartalmak is egyben. A gyerekek egyszerre olvashatják, nézhetik és hallgathatják a könyveket, a képernyőn keresztül pedig forgathatják, nagyíthatják, kicsinyíthetik a három dimenziós képeket. A két dimenziós szórakoztató videók segítenek valósághűen elképzelni azokat a dolgokat, állatokat, amikkel ritkán, vagy sohasem találkozhatnak életük során. A könyvek látványvilága, az olvasható és hallgatható tudnivalók izgalmas időtöltést jelentenek akár az egész család számára.

Könyvtárunk több ilyen könyvvel is rendelkezik, amelyeket a programon résztvevő gyermekek kipróbálhattak. Az applikáción keresztül hasznos és érdekes információkat hallhattak az állatokról, az élőhelyükről és az őket körülvevő természetről, illetve interaktív feladatokat is meg tudtak oldani, miközben meghallgatták a hosszú orrú kismalac kalandjait.

Az alsós osztályok több csoportban közel kéthéten keresztül vettek részt foglalkozásainkon, amelyek jó hangulatban és aktívan teltek. Célunkat elértük, hiszen eseményeinken élmény volt a tanulás minden kisdiáknak az AR Book könyvekkel.

Köszönjük az együttműködést településünk oktatási intézményeinek, a pedagógusoknak és a gyermekeknek. Várjuk szeretettel őket legközelebb is!

Húsvéti Kreatív Kuckó

2023. 04. 05-én, szerda délután megnyitotta kapuit a húsvéti kreatív kuckó. Több különböző kreatív állomás fogadta az alkotni vágyó kicsiket és nagyokat! Készült tulipános asztaldísz, húsvéti ajtódísz, nyuszis asztaldísz fakorong alapra. Ezúttal is jó hangulatú, alkotó kis közösség gyűlt össze és a résztvevők szebbnél-szebb tavaszi és húsvéti díszeket készítettek. Köszönjük, hogy itt voltatok velünk!