Az eltemetett vár című vándorkiállítás megnyitója

A gyulai vár palánkerődítéseinek 2015-2016-ban lezajlott kutatásait, a geofizikai és régészeti vizsgálatok eredményeit mutatja be a gyulai Erkel Ferenc Nonprofit Kft. új vándorkiállítása.

A gyulai erődítmény a Kárpát-medence egyik legegyedibb történelmi épülete: a valamikori Magyar Királyság egyetlen épen maradt gótikus síkvidéki téglavára, s a legtöbb eredeti építészeti elemmel bíró erődítmény.

Az eltemetett vár című vándorkiállítás Liska András régész, az Erkel múzeum szakmai vezetője irányításával, 2015-2016-ban lezajlott kutatásairól, annak geofizikai és régészeti vizsgálatainak eredményeiről számol be.

Betekintést nyújt az úgynevezett roncsolásmentes kutatások, a műszeres vizsgálatok metodikájába, és azok eredményeiről is beszámol.

A vándorkiállításnak hat Békés megyei település közművelődési intézménye ad helyet.

Negyedik helyszín a Battonyai Városi Könyvtár, ahol Balázsné Szabó Erzsébet intézményvezető köszöntője után Nagy Adrienn néprajzos muzeológus mutatta be az érdeklődőknek a kiállítást, amely 2022. május 1-ig tekinthető meg.