Rajzpályázatok „Az én Petőfim” „Sokszínű Petőfi”

Művelődési Házunk Petőfi Sándor születésének 200. évfordulója alkalmából „Sokszínű Petőfi” és „Az én Petőfim” címmel rajzpályázatokat hirdetett, amelyekre 113 db csodálatos pályamű érkezett. A beérkezett rajzokat 3 fős zsűri értékelte, Holló László amatőr festő, a zsűri elnöke, Boros Csaba polgármester úr és Balázsné Szabó Erzsébet, a művelődési ház vezetője. „A sokszínű Petőfi” – rajzpályázatra azokat az alkotásokat vártuk 4 korcsoportban, amelyek Petőfi irodalmi munkásságához kötődnek: legyen az egy verssor, vagy egy verscím képi ábrázolása, egy elbeszélő költemény szereplője, vagy akár egy tájleíró versrészletről készült alkotás. „Az én Petőfim”– rajzpályázatra Petőfi portrékat vártunk felső tagozatos, középiskolás és felnőtt kategóriában. A pályaművek szabadon választott technikával készülhettek mindkét pályázat kapcsán.                „Az én Petőfim” rajzpályázat eredményei: Felső tagozatos kategória I. helyezett Nyári Bianka – Két Tanítási Nyelvű Szerb Általános Iskola II. helyezettek Nyári Orsolya – Két Tanítási Nyelvű Szerb Általános Iskola és Szabó Zoé – Mikes Kelemen Katolikus Általános Iskola III. helyezettek Csortó Vivien és Kovács Fanni Mikes Kelemen Katolikus Általános Iskola Különdíj: Mák Csenge – Magdu Lucian Román Általános Iskola és Janovics Ákos – Mikes Kelemen Katolikus Általános Iskola Középiskolás kategória I. helyezett Janesz Martina – Mikes Kelemen Katolikus Gimnázium és Technikum II. helyezett Tóth Zsófia –Mezőkovácsházi Hunyadi János Gimnázium és Kollégium Felnőtt kategória I. helyezettek Szűcs Tünde és Bóka-Gulyás Nóra II. helyezett Gruncsity Virág    „A sokszínű Petőfi” rajzpályázat eredményei: óvodás kategória I. helyezett Frankó Zoé – Román óvoda II. helyezettek Szelezsán Kincső és Marosán Blanka – Szerb óvoda III. helyezettek Gyenes-Eckbauer Janka és Deszpot Mila – Szerb óvoda Alsó tagozatos kategória I. helyezettek Gál Zita és Filinger Kitti – Mikes Kelemen Katolikus Általános Iskola II. helyezettek Benedetti Mateo – Magdu Lucian Román Általános Iskola és Oszlár Fanni – Mikes Kelemen Katolikus Általános Iskola III. helyezettek Bíró Bella Szilvia – Mikes Kelemen Katolikus Általános Iskola és Kiss Jázmin – Magdu Lucian Román Általános Iskola Felső tagozatos kategória I. helyezett Bancila Karina Romina – Mikes Kelemen Katolikus Általános Iskola II. helyezett Trajer Anna – Két Tanítási Nyelvű Szerb Általános Iskola III. helyezett Szlovák Csongor – Magdu Lucian Román Általános Iskola. Gratulálunk itt is minden díjazottnak. Köszönjük a felkészítő tanárok segítségét, a szülők támogatását és az alkotók munkáját, valamint településünk oktatási intézményeinek együttműködését. A beérkezett pályaművekből készült kiállításon megjelenő 113 db alkotás azt bizonyítja, hogy településünkön tehetségben és alkotóvágyban egyáltalán nincs hiány gyermekek és a felnőttek körében egyaránt. Legyünk büszkék mindannyiukra, akik bármiféle alkotómunkát végeznek a településen, hiszen munkájukkal városunk hírnevét öregbítik.