Író-olvasó találkozó Fábián Jankával

2023. április 28-án Fábián Janka írónővel találkozhattak az olvasók könyvtárunkban, a szerző beszélgetőtársa Balázsné Szabó Erzsébet intézményvezető asszony volt.

Az író-olvasó találkozó alkalmával megtudhattuk, hogyan lesz egy tanárból közkedvelt írónő, bepillantást nyerhettünk a regények születésének folyamatába a kutatómunkától kezdve egészen a könyv megjelenéséig.

Fábián Janka nosztalgikus történelmi regényei a magyar romantikus regényirodalom legszebb hagyományait idézik.

Megtudhattuk, hogy jelenleg a Buda&Pest – egy város zivataros századaiból című regényen dolgozik, melyet 15 szerzőtársával közösen írnak meg, Budapest egyesítésének 150. évfordulójára. A kötet megjelenése idén szeptemberben, a Budapesti Nemzetközi Könyvfesztiválon várható.

Művei megtalálhatók a könyvtárunkban, szeretettel ajánljuk őket minden kedves olvasónak, akik szívesen olvasnak történelmi családregényeket.

Köszönjük, hogy ennyien megtisztelték jelenlétükkel az írónőt.