Vármegyenap

VÁRMEGYENAP 2023 Több év kihagyás után a Battonyai Települési Értéktár is képviseltette magát a 8. alkalommal megrendezett Vármegyenapon, Békéscsabán 2023. szeptember 2-án. Az eseményt nagy előkészületek előzték meg, prospektusok, hűtőmágnesek, kulcstartók készültek településünk értékeinek népszerűsítésére. Bár a Battonyai Települési Értéktárban szereplő 47 értéket nem tudtuk bemutatni, de a nagyrészét szerettük volna megismertetni az érdeklődő közönséggel. A kiállító sátor kicsinynek bizonyult, hiszen a Tompán Angyelkóné hímző által készített szerb aranyhímzéses darabok, illetve a Komárné Pap Margit csodálatos dél-alföldi viseletei, a Helytörténeti Gyűjtemény múltidéző tárgyai mellett számos roll-upon mutattuk be helyi értékeinket. Az egész napos rendezvény során kicsiny tárlatunk nagyszámú érdeklődőt fogadott, jó volt hallani és rácsodálkozni arra, hogy milyen sok embernek van kapcsolata Battonyával és mennyien ismerik településünket és annak értékeit. Kiállításunkat megtisztelte jelenlétével a Békés Vármegye Önkormányzatának elnöke, Zalai Mihály úr is, aki elismerően szólt helyi értékeinkről, a bemutatott kiadványainkról. Egy hosszú és tartalmas napon vagyunk túl, de elértük célunkat, bemutattuk szülőföldünk kincseit és bízunk benne, hogy az érdeklődők közül többen kedvet kaptak értékeink és településünk megismerésére.