80 éve a közösségért, kultúráért

„Nem vagyunk mások, mint folytatásai a régi időnek,
a lábnyomok továbbmennek ugyanazon az úton,
jó szem kell hozzá, hogy megláthassa valaki,
hol végződik az egyik nemzedék lábnyoma és hol folytatódik az új nemzedéké.”
Krúdy Gyula

1942. június 6. – a battonyai római katolikus egyházközség méltó megnyitó ünnepség keretében adta át Battonya lakosságának az újonnan épült közösségi házat, a Katolikus Népházat!

A Klivényi Lajos prépost úr kezdeményezésére épült Kultúrházat egy lakóház átalakításával és hozzáépítéssel alakították ki egy szűk esztendő alatt helyi iparosok, majd dr. móri Glattfelder Gyula csanádi megyéspüspök úr szentelte fel a megnyitó ünnepség keretében.

Az 1942-ben átadott épület a mai napig eredeti funkcióját tölti be, vagyis 80 éve a közművelődés, a közösségek és a kultúra háza a településen!

Az eltelt 80 év alatt számtalan alkotó közösség alakult, rengeteg kulturális esemény valósult meg, sok-sok civil szervezet kezdte itt meg a munkásságát és a kultúra minden szegmense megmutatkozhatott az épület falai között.

Generációk nőttek fel a 80 év alatt, de így vagy úgy a település minden családja kapcsolódik valahogyan a Művelődési Házhoz.

A 80 év tiszteletére érdekes posztokkal, felhívásokkal, egy ünnepi rendezvénnyel és meglepetésekkel készülünk, amelyekről a részleteket hamarosan olvashatják közösségi oldalainkon!                                                                                                                              1942-2022  – 80 éve a közösségért, a kultúráért! – Boldog születésnapot Művelődési Ház!