Szent Iván Éjszakája

2022. 06. 24-én,  Szent Iván éjszakáján a Tájház megnyitotta kapuit, ahol varázslatos programokkal készültünk a vendégeink számára.
Az esemény kezdéseként a Terebes zenekar csodás koncertjét hallhattuk és hangolódhattunk az est további részére. A kiérkező gyermekeket és felnőtteket számos foglalkozás várta.
A levendula bűvöletében készíthetett mindenki levendulabuzogányt; különböző mintájú, levendula illatú, lila díszeket só-liszt gyurmából, illetve a nemezelést is volt lehetőség kipróbálni.
A Nemzeti Művelődési Intézet jóvoltából Hungarikum játszóház fogadta a kicsiket, óriás puzzle-val és kirakóval.
A Tájház udvarának hátsó szegletében Csák Imre amatőr rádiós várta az érdeklődőket és vezette be őket a rádiózás világába, aki mindenki nagy örömére egy nyereményjátékkal is készült azoknak, akik meglátogatták a sátrát.
18 órakor a bátrabbak elindultak a meghirdetett biciklitúrára, az útvonal a helyi értékek mentén szerveződött, ahol résztvevők megismerkedhettek Battonyai Települési Értéktárban szereplő épített örökségekkel.
Ebben az évben rendhagyó módon sajnos nem tudtuk meggyújtani a Szent Iván éji tüzet, rajtunk kívülálló okok miatt.
A nagy szárazságra és a kánikulára való tekintettel az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság tűzgyújtási tilalmat hirdetett több megyében, köztük a Békés megyében is.
Noha a tűz lángjai nem égtek, sokan táncra perdültek a megrakott máglya körül és át is ugrották azt, hiszen a Szent Iván éji tűzugrásnak különleges szerelem és egészségvarázsló célzata van.
Az esemény ideje alatt vendégeinket ínyenc lekvárfinomságokkal (levendula, bodza, eper, szilva), a kevésbé édes szájúakat pedig lilahagymás zsíroskenyérrel vártuk. Természetesen a szomjoltásra is gondoltunk ebben a nagy melegben, házi limonádéval, házi szörpökkel (levendula, rózsa, menta, citromfű, bodza) vártuk kedves vendégeinket.
Köszönjük a Nemzeti Művelődési Intézet Békés Megyei Igazgatóságának, hogy elhozták hozzánk a Hungarikum játszóházat, Csák Imrének a fantasztikus játékokat, Tóth Sándorné Manyinak a helyszín biztosítását, önkénteseinknek a segítséget!
Köszönjük mindenkinek, aki kilátogatott a Tájházhoz és megtisztelte rendezvényünket jelenlétével!