NMI kirándulás Gyulára

A Nemzeti Művelődési Intézet szervezésében a Közösségépítő Kultúránk 2022 Programsorozat keretében Gyulán kirándulhattunk mi, Battonyaiak. Programunk első részében az Almásy-kastély Stefánia szárnyának gyönyörű báltermében tekintettük meg a Viharsarok Táncszínház rendhagyó történelemóráját, amelyben az 1100 éves magyarság történetén keresztül ívelő táncbemutatóval a középkori körtáncoktól az ügyességi táncokon át a csárdásig elevenedett meg a múlt népviselete, néptánca és életmódja.
A vállalkozó kedvűek a kastély toronykilátójából gyönyörködhettek a csodaszép panorámában, majd bepillanthattunk a Harruckern-Wenckheim-Almásy családok mindennapjaiba az Almásy-kastély állandó kiállításának segítségével. Egy finom ebéd elfogyasztása után a középkori Magyarország három legerősebb végvárának egyikét, a Gyulai Várat tekintettük meg.
Az egész napos kirándulás megerősített abban minden résztvevőt, hogy közösségben lenni jó!

Köszönjük a Nemzeti Művelődési Intézetnek a lehetőséget és a szervezést, köszönet a vendéglátóknak: a Gyulai Almásy-kastély Látogatóközpontnak és a Gyulai Várnak, köszönet a közreműködőknek és az útitársaknak!